Příběh o nezapomenutelném zážitku + video

Vánoce, narozeniny, svátky, výročí a další příležitosti k obdarování našich blízkých. Pro mamku, sestru nebo babičku mám vždy dárky nakoupené dny či týdny dopředu. Ženám se totiž nakupují snadno. Ale co s chlapama? Všechno mají, nic nepotřebují. Další ponožky? Novou detektivku? Vodu po holení? Předplatné časopisu o autech? To všechno už tu bylo minulý rok. A ten rok předtím taky.. Tak s tímto problémem se já osobně potýkám pokaždé.

Miluju dostávání dárků, ale ještě více jejich dávání. Zastávám názor, že u dárků nejde ani tak o jejich peněžní hodnotu. Mnohem důležitější je, aby byl člověku “jako dělaný na míru”. Aby obdarovaného opravdu potěšil. Musí to být něco, co má rád, co se mu líbí, co je třeba jeho koníček. Co ho nějakým způsobem vystihuje.

Když ale máte vedle sebe muže, který, podle svých slov: „Má vše co potřebuje (a co nemá si hned pořídí sám)“, věci to ještě více komplikuje. 

Blížil se 22. únor, Alessiovi narozeniny, a já pro něj pořád neměla dárek. Byly to jeho první narozeniny od doby, co jsme se poznali a zamilovali a tak jsem ho chtěla překvapit, ŠOKOVAT!

To je nápad!

Jednoho dne jsem brouzdala po internetu a narazila na videa s paraglidingem. Obdivovala jsem tu odvahu, co člověk musí mít, tu nádhernou přírodu kolem a cítila, jak mi roste adrenalin v těle. A to jsem jen koukala na video. To je ono! To je dárek pro muže, co má všechno a je těžké ho jen tak překvapit!

Našla jsem si na internetu firmu, která nabízí tento zážitek v okolí Pisy. Vytočila jsem číslo a čekala, kdo se ozve na druhé straně. Chtěla jsem vědět, jak to vůbec probíhá. Co k tomu bude Alessio potřebovat? Budu mít možnost jet na místo letu s ním a natáčet ho? Sympatický mužský hlas přerušil mou lavinu otázek.

Nabídl mi možnost letu pro oba dva za zvýhodněnou cenu. Nad možností, že bych si zalítala i já, jsem vůbec nepřemýšlela. Pán mi ale začal vysvětlovat, že je to podle něj škoda, jelikož pokud do toho jde celý pár, je to pro oba mnohem větší zážitek. Cítí spolu ten adrenalin, navzájem se podporují a dodávají si kuráž. A po přistání mohou společně rozebírat ten neuvěřitelný pocit, co právě zažili.

Ať už byla jeho slova opravdová, nebo byl jen dobrý obchodník, vyšlo mu to, a tak jsem tedy zakoupila let pro nás oba.

Jak to na první pokus nevyšlo vše podle plánů 

Všechno bylo naplánované. Ráno jsme měli vstát a jít na snídani do Alessiovi oblíbené kavárny. Dva dny dopředu jsem mu řekla, ať si nachystá pohodlné oblečení, sportovní obuv, sluneční brýle, plavky, pas a košili. Poslední tři věci jsem mu řekla schválně, abych ho zmátla.

Na snídani jsem mu dala mnou vyrobené přáníčko, s obrázkem starce a vtipným komentářem. Vevnitř měl šifrovanou zprávou napsané, co ho čeká. Jeho výraz, když se dozvěděl, že za necelé dvě hodiny poletí tisíc metrů nad zemí, byl nezapomenutelný. Strach v očích, ale zároveň nadšený úsměv.

Bohužel jsem ho hned v zápětí musela zklamat. Únor není zrovna nejlepší termín na paragliding, a tak jsem se den předem dozvěděla od pana instruktora, že musíme let odložit kvůli počasí. Naštěstí jsem měla připravené ještě jedno překvapení.

Alessio pracuje jako fyzioterapeut profesionálních tenistů a je pořád na cestách. Vykládal mi, jak slavil posledních několik let své narozeniny na pláži v Dubaji, ve steakové restauraci v centru New Yorku, v krásném hotelu v Singaporu. Ale téměř pokaždé sám. Už deset let neslavil narozeniny s přáteli.

Řekla jsem mu, že jelikož jsem se o zrušení paraglidingu dozvěděla večer předtím, musela jsem náhradní program vymyslet v rychlosti, a že tedy jedeme do blízkého města Lucca na procházku a pozdní oběd.

Když jsme dorazili do restaurace, a on uviděl všechny své nejbližší kamarády, v jeho oku se zatřpytila slzička. S nadšením všechny zdravil, objímal a líbal na tváře. Pak se obrátil ke mně a vlepil mi velkou pusu! Byl nervózní, trochu stydlivý, ale věděla jsem, že má opravdu radost. Všude byly pověšené nafukovací balónky a barevné nápisy, které jsem dva dny dříve tajně dala jednomu z přítomných kamarádů.

Přece jen se mi podařilo dát mu k narozeninám něco, co neměl. Oslavu s nejbližšími přáteli. A podle jeho slov, to bylo více než všechny dary světa.

Snad jste si nemysleli, že bychom si to nechali ujít!

Samozřejmě nakonec došlo i na paragliding, i když jsme to kvůli počasí a Alessiovým odjezdům za prací museli o pár měsíců odložit. Nejdřív byl měsíc v Asii a pak další měsíc jezdil po evropských turnajích. Nakonec jsme se ale jednu červencovou sobotu vydali za tímto krásným dobrodružstvím.

Vyjeli jsme hned ráno. Cesta byla příjemná, jelikož jsme opustili všechna velká města a jeli do přírody. Sraz jsme měli v 10:30 v oblasti Borgo a Mozano. Já osobně jsem už po cestě cítila stoupající adrenalin a byla nervózní, ale Alessio byl jako vždy klidný a jen vtipkoval. Naštěstí mě tak přivedl na jiné myšlenky.

Po příjezdu jsme i s instruktory nasedli do jeepu, kterým nás odvezli do výšky 800m. Od tama jsme s velkým báglem na zádech museli projít lesní cestou až na místo, odkud se vzlétalo. Rozhodli jsme se, že poletím jako první, jelikož tak budu moc po přistání natočit Alessia. Instruktor mi začal vysvětlovat postup vzletu.

Nastala panika! Prakticky jsem měla stát zády ke svahu a po prudkém škubnutí, způsobeném větrem, který nabrala křídla, měl následovat pokyn „Corri!“ (běž). V ten moment jsem se měla otočit a rozběhnout se dolů z kopce. No umíte si představit ten strach. Kupodivu se ale všechno odehrálo tak rychle, že už za necelou minutu jsem lítala 1000 metrů nad zemí.

Byl to opravdu neuvěřitelný zážitek! Let byl klidnější, než jsem čekala. Kochala jsem se přírodou kolem a poslouchala vyprávění instruktora, ke kterému jsem byla připevněná. Po chvíli letu se mě zeptal, jestli chci zkusit i něco více adrenalinového. Já samozřejmě souhlasila. Zatáhl za pravé ovládání. Celá křídla se převrátila na stranu a neuvěřitelnou rychlostí jsme se točili dokola. Paráda!

Jak už to tak bývá, dobré věci utíkají rychle, a tak mi půl hodina letu přišla jako pět minut. Od instruktora jsem věděla, že si můžeme na místě připlatit kameru a celý zážitek si natočit. Chtěla jsem tuto možnost využít pro Alessia, ale on věrný svým zvykům si chtěl zážitek naplno prožít bez foťáků a kamer. Já, věrná vám, jsem video natočila. 🙂 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů