Rámečky na fotky z bambusových tyčinek

Kdybychom mohli dělat od rána do večera to, co nás baví, možná by nás to po chvíli přestalo bavit..

Mám moc ráda přírodní materiály a ručně vyráběné věci. V ideálním světě bych si nejradši navrhla, a pak i sama vyrobila, všechen nábytek ze dřeva, nádobí z keramiky, výzdobu ze sušených pomerančů, šišek, květin, větviček.. A hlavně nesmí chybět spoooousta svíček. Od rána do večera bych seděla v křesle a háčkovala, kreslila nebo navlékala korálky.

No, ale v ideálním světě naštěstí nejsme, a tak zase na zítra nastavím budíka a v 8:30 se posadím za počítač v kanceláři, kde strávím celý týden. Ale já si nestěžuju. Práce mě baví a navíc, kdybychom mohli dělat od rána do večera to, co nás baví, možná by nás to po chvíli přestalo bavit.

Snažím se hledat štěstí v neštěstí a tak, když jsem v sobotu ráno odhrnula závěsy a viděla ten déšť, rozhodla jsem se strávit den vyráběním rámečků z bambusových tyčinek. Mám je doma už dýl jak měsíc, ale pěkné počasí mi nějak nedovolilo se zavřít v obyváku a tvořit.

Loupež bambusů

Pisa je plná bambusu. Všimla jsem si toho až tento rok. Jsou všude! Rostou si jen tak u cesty. Asi před měsícem jsem si v práci vypůjčila zahradnické nůžky a přemluvila Alessia, aby se mnou šel na procházku/kráděž bambusů. Kousek od domu máme řeku a podél ní se to bambusy jen hemží. Alessio bojoval s bambusy zatímco já jsem celá nervózní hlídala, jestli někdo nejde kolem. Alessio se mi smál, protože mě přesvědčoval, že je to vlastně plevel a nikdo nám nic neřekne. Rád si mě dobírá, že nikdy nechci dělat nic „zakázaného“.

O týden později, když ležel doma s horečkou, jsem se rozhodla, že to, co jsme posbírali mi nestačí. Sebrala jsem ty zahradnické nůžky, které bych měla mimochodem konečně vrátit zpátky do kanceláře, a vydala se na stejné místo pro bambusy. Ti z vás, co mě sledují na instagramu už víte, jak to dopadlo.

Veškeré bambusy byly posekané!! Smála jsem se sama nad sebou. Tak já se tady o týden zpátky bála, že nás někdo nařkne, že krademe bambusy a přitom o ně vlastně nikdo nestojí a všechny je zničili.

Naštěstí pro mě je v Pise bambus opravdu na každém rohu a tak jsem o pár ulic dál našla další místečko, které ještě nestihli posekat. Doma jsem bambus nastříhala na krátké tyčinky, očistila a nakonec omyla ve vodě.

A teď už hurá na rámečky.

 

Co jsem vlastnile použila? 

  • Bambusové tyčinky
  • Lepící pistol
  • Nůžky
  • Nitka
  • Sekundové lepidlo
  • Provázky
  • Rámečky na fotky
  • Fotky

Nejprve jsem si vybrala vřdy dvě bambusové tyčinky stejné délky a šířky. Vždy po dvou jsem je spojila dohromady nitkou. Zvolila jsem různé délky a šířky, abych měla každý rámeček něčím jiný – originální.

Poté jsem je spojila dohromady lepící pistolí v místě, kde je na fotce špička lepící pistole. Pokud máte doma nějakého pomocníka, může vám tyčinky podržet, zatímco je svážete. Tak nebudete lepící pistol v tomto bodě potřebovat.

Potom jsem všechny tyčinky spojila dohromady provázkem. Teď už se to konečně začalo podobat rámečkům. Odstřihla jsem nitky a oddělala je.

Pro jistotu jsem na uzlíky použila kapku sekundového lepidla a odstřihla přebytečné kousky provázku.

Voilà! Na fotce můžete vidět výsledek. Nakonec jsem dala do skleněného rámečku fotky. Na rohy rámečku jsem zakápla lepidlo z lepící pistole a připevnila na ně bambusové rámečky.

Pokud byste si chtěli rámečky taky vyrobit, koukala jsem pro vás na internet. Nechci dělat nikomu reklamu a tak vám jen poradím, že když si do internetu zadáte „bambusové tyčinky“, můžete najít různé stránky, kde je prodávají. Ale rámečky by byly podle mě hezké i třeba z větviček. Takže stačí si udělat procházku do lesa, jestli vám to počasí ještě dovolí.

Pokud se do výroby rámečků pustíte, budu moc ráda, když mi vaše výrobky pošlete na cizinka@barbora-svabikova.cz nebo třeba do directu na instagramu.

Přeji hezký zbytek víkendu.

Cizinka ❤️

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů